Bilimsel Program

  • » 11 Ocak 2019, Cuma Detaylar İçin Tıklayınız...

    08:00 - 08:30 Açılış ve Slayt Yarışması
    Umut Kalyoncu
    08:30 - 10:00 Hangi hastada şüphelenelim?
      Romatoid Artrit
    Hakan Emmungil
      Spondiloartritler
    Orhan Küçükşahin
      Vaskülit
    Fatma Alibaz Öner
      Sistemik Lupus Eritematozus
    Neslihan Yılmaz
    10:00 - 10:30 Kahve Molası
    10:30 - 12:00 Nasıl tedavi edelim? (Klasik ve dirençli hastada tedavi yaklaşımları)
      Romatoid Artrit
    Ediz Dalkılıç
      Spondiloartritler
    Yasemin Yalçınkaya
      Vaskülit
    Nilüfer Alpay Kanıtez
      Sistemik Lupus Eritematozus
    Bahar Artım Esen
    12:00 - 12:30 Romatizmal hastalık taklitçileri
    Şule Yaşar Bilge
    12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
    13:30 - 17:00 Profesörler ile Yuvarlak Masa Toplantısı
    13:30 - 14:30 Spondiloartritler
      1. Yıl Asistanları
    Gökhan Keser, Servet Akar
      2. ve 3. Yıl Asistanları
    Pamir Atagündüz, İsmail Sarı
    14:30 - 14:45 Kahve Molası
    14:45 - 15:45 Ailevi Akdeniz Ateşi
      1. Yıl Asistanları
    Özgür Kasapçopur, Serdal Uğurlu
      2. ve 3. Yıl Asistanları
    Eren Erken, Abdurrahman Tufan
    15:45 - 16:00 Kahve Molası
    16:00 - 17:00 Romatoid Artrit
      1. Yıl Asistanları
    Sedat Kiraz, Nevsun İnanç
      2. ve 3. Yıl Asistanlar
    İhsan Ertenli, Eftal Yücel
    17:00 - 17:15 Kahve Molası
    17:15 - 18:00 3 Slayt ile vaka paylaşımı (Klinik, Görüntü, Mesaj) (1)
      Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Ertuğrul Çağrı Bölek
      İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Mustafa Edoğan
      Marmara Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Ümmügülsüm Gazel
      Ankara Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Emine Gözde Aydemir Gülöksüz
      Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Erdal Bodakçı
      Dokuz Eylül Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Sadettin Uslu
    18:00 - 19:00 Fellow Sözlü Sunumları
  • » 12 Ocak 2019, Cumartesi Detaylar İçin Tıklayınız...
    08:30 - 10:00 Romatizmal Hastalıklarda Komorbid durumlara yaklaşım
      Romatolojik hastalıklarda hipertansiyonun yönetimi
    Mustafa Arıcı
      Romatolojik hastalıklarda Diyabetes Mellitus'un yönetimi
    Kubilay Ukinç
      Romatolojik hastalıklarda osteoporoz yönetimi
    Zeynep Özbalkan Aşlar
    10:00 - 10:30 Kahve Molası
    10:30 - 12:00 Romatoloji Bölümü ile Göz, Nöroloji ve Göğüs Hastalıkları arasında karşılıklı konsültasyonlar
      Göz Bölümü: Üveit, sklerit, kuru göz hastasına yaklaşım
    Pınar Özdal
      Göğüs Hastalıkları: Bağ dokusu hastasında interstisyel akciğer hastalığına yaklaşım
    Deniz Köksal
      Nöroloji: Santral sinir sisteminde primer ve sekonder vaskülitler ve ayırıcı tanıları
    Aksel Siva
    12:00 - 12:30 TRD romatoloji yetkinlik değerlendirme sınavı sonuçları
    Ali Akdoğan
    12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
    13:30 - 17:00 Profesörler ile Yuvarlak Masa Toplantısı
    13:30 - 14:30 Vaskülitler
      1. Yıl Asistanları
    Kenan Aksu, Ömer Karadağ
      2. ve 3. Yıl Asistanları
    Fatoş Önen, Süleyman Özbek
    14:30 - 14:45 Kahve Molası
    14:45 - 15:45 Behçet Hastalığı
      1. Yıl Asistanları
    Ahmet Gül, Cemal Bes
      2. ve 3. Yıl Asistanları
    Gülen Hatemi, Vedat Hamuryudan
    15:45 - 16:00 Kahve Molası
    16:00 - 17:00 Sistemik Lupus Eritematozus
      1. Yıl Asistanları
    Murat İnanç, Süleyman Serdar Koca
      2. ve 3. Yıl Asistanları
    Veli Yazısız, Ali Akdoğan
    17:00 - 17:15 Kahve Molası
    17:15 - 18:15 Romatolojik hastalıklarda görüntüleme yöntemlerinin kullanılması
      Romatolojik hastalıkların tanı/ayırıcı tanısında Kraniyal MR görüntülemesi
    Elif Bulut
      Toraks bilgisayarlı tomografide intertisyel değişikliklerin değerlendirilmesi
    Kayhan Çetin Atasoy
      Romatolojik hastalıklarda PET-BT kullanımı
    Meltem Çağlar
    18:00 - 19:00 Fellow Sözlü Sunumları

  • » 13 Ocak 2019, Pazar Detaylar İçin Tıklayınız...
    08:30 - 10:00 Yurtdışı deneyimi (4N1K; neden gittim, nasıl gittim, ne yaptım, ne kadar kaldım, kar-zarar dengesi)
      Oturum Başkanları: Ahmet Gül, Haner Direskeneli, Murat İnanç
    Konuşmacılar: İsmail Sarı, Abdulsamet Erden, Fatma Alibaz Öner
    10:00 - 10:30 Kahve Molası
    10:30 - 11:30 3 Slayt ile vaka paylaşımı (Klinik, Görüntü, Mesaj) (2)
      Gazi Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Nuh Ateş
      İstanbul Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Çiğdem Çetin
      Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Ozan Cemal İçaçan
      Fırat Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Burak Öz
      Akdeniz Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    İsmail Uçar
      Çukurova Üniversitesi İç Hastalıkları Uzmanı - Romatoloji Yan Dal Araştırma Görevlisi
    Esra Kayacan
    11:30 - 12:00 Kursun Genel Değerlendirmesi ve Kapanış
    Umut Kalyoncu, Timuçin Kaşifoğlu, Cemal Bes